Sok van mi nehéz, de a legnehezebb a ' nevelés' !
Felvetődik - mindig, ha fiatal szülők kerülnek valami gyermekzsúr keretében beszélgető viszonyba - a mai nevelés helyes ( vagy helytelen ) gyakorlata. Ez mindig így volt korábban - gondolom -, de a mai világban a gyorsuló ismeretszerzési dömping ezt különösen hangsúlyossá teszi.
Nevezetesen, a korábbi generáció - akik egyike, másika még csak csak, de a többség eléggé idegenkedve áll a 'háló' által kiterjedt világban - nem tudja a helyes arányt megtalálni a számítástechnika adta, és a korábban ismert médiumok használatának kiegyensúlyozott viszonyát tekintve.
Többen féltik a leírtak elsajátításának korábbi gyakorlatát - kevesebb könyv olvasása miatt -, az azok adta érzelmek elsekélyesedését az új médiumok széles - és egyre gyorsabb - terjedésétől.
Ezért aztán kialakulnak azok a gátak az egyes családoknál, ami az internet, TV, mobil eszközök, és az ezekhez kapcsolható szolgáltatások gátlásaként jelenik meg megfelelő., és a gyermekek számára - szerintem - indokolatlanul.
Kialakul - a beszélgetések folyamán kiderült, hogy eléggé sok család gyakorlataként - a tiltások, és ebből következő a tiltott dolgok iránti fokozott gyermeki érdeklődés, ami esetlegesen pont a visszájára fordítja a szülői féltésből adódó igyekezetet olyan kíváncsiság kielégítésére IS, ami nagyobb problémához bevezethet egy gyermeki lélek támogató megértésében.
Szerintem ez az ellentmondás a technikai eszközök, lehetőségek csodálatos fejlődésének egyik legnagyobb kelepcéje IS !
Reménykedem, hogy megoldja az emberiség ezt a paradoxont IS, mint annyi mást, korábban,