a virágokat az öltözőbe kérik leadni!
Jó volt magyarnak lenni!
Az, hogy pofátlanul hazudik, már megszokott, de most igazolta, hogy nem is érti/érzékeli a realitásokat
„Az Európai Néppárt egy olyan közösség, amely elutasítja a kettős mércét, és megadja a tiszteletet nemcsak a tagpártjainak, hanem az Európai Unióhoz tartozó nemzeteknek is” – nyilatkozta Orbán Viktor miniszterelnök kedd este Strasbourgban magyar újságíróknak, miután a néppárti frakció ülésén válaszolt a néppárti európai parlamenti képviselők kérdéseire. Elmondta, hogy: „a tanácskozáson konkrét kérdések merültek fel, mert nagyon sok a nehezen érthető és a nemzetközi sajtóban gyakran félreértelmezett körülmény”. „Ma jó volt magyarnak lenni ebben a közegben" – összegezte Orbán a „meghallgatás” tapasztalatait, mármint szerinte.
Ad „tisztelet megadása”; azon túl, hogy ő (ők) az ország elleni tiszteletlenség alatt érti(k) az ő személyét és a kormányát, pontosabban annak cselekedeteit érő kritikát, meg kell jegyezni a tiszteletnek kölcsönösnek kell(ene) lenni. A tisztelet hiánya igazából nála/náluk érhető tetten az EU-val kapcsolatos kommunikációjukban!
Ad „nehezen érthető kérdések”; Nem igazán lehet szépíteni, szőnyeg szélére állították és bizony magyarázkodnia kellett.
Ad „jól érezte magát”; Mindig tudtam, hogy van a pasasban valami idétlen perverzió, de ez még azon is túlmegy.
Ami pedig a „jó volt magyarnak lenni” -t illeti én úgy gondolom, komoly gondok vannak azokkal, akik csak akkor érzik jónak a magyarságukat, ha nem éri szó a ház elejét! =))
Azt azért minden kétséget kizáróan meg kell állapítanom, hogy ha azt a jóérzésemet, hogy magyar vagyok, nem is befolyásolja, de a büszkeségemet annál jobban sérti, ha szóba kerül ez a műveletlen paraszt-suttyó, az ország ME-e!! =))
(magyarnak kétségtelenül jó volt lenni, de Orbán Viktornak nem annyira, még akkor sem, ha igyekezett egy néppárti politikustársát befeketíteni. a szerk. megjegyzése)
Európa buldogja vs. paprika-jancsija. Egy rosszul feltett kérdés.
Az egyes számú közellenség kétes értékű szerepével a Magyar kormány és benne kiemelten az állampárt propagandája Viviane Reding asszonyt, az Európai Unió biztosát tisztelte meg.
Ennek - a szabadságharc kiemelt részeként megnyilvánuló – akciónak szerves eleme a Heti válasz című hírmagazin Viviane Reding asszonyt, az Európai Unió biztosát fikázó írása. Az utcákat ellepte az újság címoldalának fotója, rajta a biztos-asszony igen csak előnytelen fotója, alatta a szöveg: "Európa buldogja".
Ott is kisebb betűkkel a cikk kiemelt kérdése: „vajon van-e földrészünknek még egy olyan országa, mint a miénk, amelyet Madame Reding ugyanolyan figyelemben részesítene, mint bennünket?”.
Nos ezzel a kérdéssel van gond bőven:
-ha figyelnek egy országra az nem gond, a gond ott van, ha aggódni kell érte.
-z írás többi részéből nem az derül ki, hogy az EU az országgal foglalkozna, sokkal inkább az, hogy a kormánnyal!
S végül, de nem utolsó sorban a kérdést sokkal inkább úgy kellett volna feltenni, hogy: vajon van-e földrészünknek még egy olyan országa, mint a miénk, amelyre ugyanennyi (aggódó) figyelmet igényelne, mint mi?
Szájer mondta. A bírák ura férje ura néhány mondta
Szájer József, a Fidesz európai parlamenti képviselője azt követően nyilatkozott a sajtónak, hogy a néppárti frakció ülésén Orbán Viktor miniszterelnök válaszolt a néppárti EP-képviselők kérdéseire, akik a szerdai, a magyar alkotmányos helyzetről tartandó plenáris vitát megelőzően, arra felkészülendő tartották fontosnak a meghallgatást.
„Alaptalanok azok a találgatásokat, hogy kifarolt volna az Európai Néppárt a Fidesz mögül.” – mondta a régi barát. A pofán vágás talán elmaradt, de a számonkérés akkor is tény!
„Egy vacsoraasztalnál folytatott családi beszélgetés” -hez hasonlította a teremben történteket. Lehet benne valami, hisz – ahol még vannak ilyenek – ott szembesülhet a szülő a gyermek legújabb „csínytevéseiről” és azok következményeiről.
Kifejtette: „Ha a magyar jog, a magyar jogi megoldások ütköznek az uniós joggal, akkor ezeket a kérdéseket Magyarország kész rendezni, részben már előzetes egyeztetéssel (ugyan, eddig mikor és kivel egyeztettek előzetesen? , részben az Európai Unióban bevett konfliktuskezelési megoldások, például kötelezettségszegési eljárások révén”. Leginkább kötelezettségszegési eljárások révén!
Elmondta, hogy „a néppárt EP-képviselői úgy vélekedtek, hogy Magyarországnak mérsékelnie kellene a konfliktusokat, és jobban el kellene magyaráznia a külvilág számára a magyarországi történéseket”. Orbán Viktor világossá tette, „nem számít arra, hogy a következő hónapokban vagy akár a választásokig a konfliktusok csökkennének, ugyanakkor azt is leszögezte, hogy szerinte védekezéssel nem lehet választást nyerni”. Igen csak egyértelműen árulkodó Őfenesége céljairól!
Róna György jegyzete