Ott ültem a megbokrosodott MDF nyitó sajtótájékoztatóján, a pulpituson szemben velem Pálfygé, de ez nem fontos. Engem nagyon érdekelt egy kérdés, tekintettel arra, hogy egy brit tory is ( Bokros Eu-parlamenti frakciójából) jelen volt és felszólalt. Mit tenne Bokros, mint konzervatív, ha a melegházasságról kellene szavaznia a parlamentben? A toryk példája elgondolkodtató volt:
"Nem sikerült teljesítenie a maga elé kitűzött célt, hogy a 303 fős frakciójának, de legalábbis a vokson részt vevőknek a fele támogassa az előterjesztést. Miután az ügy kényessége miatt a képviselőket nem kötötte a frakcióegység követelménye, és mindenki lelkiismerete szerint foglalhatott állást, 136 tory helyezkedett szembe a melegházasságot támogató Cameronnal, aki az egyenlőség érdekében tartja helyénvalónak, hogy azonos neműek is házasságot köthessenek. A nemet mondók közé tartozott a kormány tizenkét tagja, sőt a pártfegyelemről gondoskodó hat whip is. A konzervatívok közül összesen 127-en értettek egyet a melegházasság legalizálásával, és negyvenen tartózkodtak."
Mivel Bokros Lajosék konzervatív szavazók megnyerését is célul tűzték ki, ezért érdekes volt számomra, hogy melyik tory vonalat követnék adott esetben, ezért a tájékoztató végén odamentem a MoMa friss elnökéhez és megérdeklődtem ezt tőle. Azt válaszolta, hogy Cameron vonalát követnék. És egyébként is ez a világ trendje és széllel szemben nem lehet pisilni, úgyhogy a melegházasság pártján állnának adott esetben. Gratuláltam új pártjához és elbúcsúztunk. Valami ilyesmi válaszra számítottam is és csak picit reménykedtem abban, hogy a tory többség álláspontját követnék.
Szerintem ebben az ügyben nem lehet szélirányban pisilni egy konzinak ( osztom a toryk többségének álláspontját). Bokrosék meg így nemigen fognak konzervatív szavazókat vonzani, sajna, mert egyébként szimpatikus kezdeményezés az övé.